中国足彩app

    • <ul id="bCzPU"></ul>

      1. TMI's Elite 8 Athletes

        Created in 2005, the Elite 8 award is given to a graduating senior who in his or her time at TMI has earned at least 8 varsity monograms. It is the highest award bestowed upon a TMI student-athlete. Note: Students must compete in the sport and letter; managing a sport does not apply.

        List of 14 items.

        • 2017-2018 Award Recipients

          Ana Ross – 12 Letters – 4 years of Cross Country, 4 years of Swimming and 4 years of Track
          and Field
          Robby Devlin – 10 Letters – 4 years of Cross Country, 4 years of Swimming, and 2 years of
          Track and Field
          Olive Stevens – 10 Letters – 4 years of Soccer, 2 years of Track of Field, 2 years of Fall
          Cheerleading, 2 years of Winter Cheerleading
          Kayla Wisnowski – 9 Letters - 4 years in Fall Cheerleading, 4 years in Winter Cheerleading and
          1 year Track and Field
          Ricky Knight
          – 8 Letters- 4 years in Football and 4 years in Track and Field
          John Michael Lopez – 8 Letters - 4 years in Track and Field, 3 years in Football and 1 year in
          Lacrosse
          Mary McCafferty – 8 Letters – 4 years in Volleyball, 3 years in Swimming, 1 year in Track and
          Field
          Eliose Owen – 8 Letters - 4 years in Soccer, 3 years in Track and Field, and 1 year in Cross
          Country
          Caroline Peterson – 8 Letters - 4 years in Fall Cheerleading, 2 years in Basketball, and 2 years
          in Winter Cheerleading
          Brittany Schur – 8 Letters - 4 years in Fall Cheerleading, 4 years in Winter Cheerleading

        • 2016-2017 Award Recipients

          Mary Sophia Bodden – Softball 4 years, Volleyball 2 years, Cheer 2 years
          Abigail Dickie – Basketball 4 years, Volleyball 3 years, Softball 1 year
          Emily Gaines – Cheer 7 years, Softball 3 years
          Elizabeth Holmes – Cross Country 4 years, Track 4 years
          Joshua Kercheville – Tennis 4 years, Soccer 2 years, Football 1 year, Golf 1 Year
          Humberto Lobo – Tennis 4 years, Cross Country 2 years, Track 1 year, Soccer 1 year
          Noah McLaughlin – Soccer 4 years, Football 3 years, Tennis 2 years
          Armando Merlo – Soccer 4 years, Football 2 years, Golf 2 years, Track 1 year
          Austin Miller – Cross Country 4 years, Lacrosse 3 years, Soccer 1 year
          Royya Osouli – Track 4 years, Swimming 2 years, Volleyball 1 year, Cross Country 1 year
          Curtis Small – Lacrosse 4 years, Basketball 3 years, Football 1 year
          JuliaGrace Walker – Track 3 years, Swimming 2 years, Basketball 2 years, Cross Country 1 year

        • 2015-2016 Award Recipients

          George Bodden, Jr.
          William Cruse
          Lauren Devlin
          Sarah Dickie
          Saad Ehsan
          Marisol Esquivel
          Nicolas Gomez
          Ashley Kim
          Haley Leyendecker
          Garrett Lindemood
          Moramay Orquin-Braunstein
          Courtney Schmuck
          Skyler Waltrip
        • 2014-2015 Award Recipients

          Nelson Black
          Hailey Carter
          Daniel Charlton
          Katrina Christian
          Aaron Cornelius
          Zachary Evers
          Markell Henderson
          Chris Lopez
          Armando Martinez
          Juan Carlos Merlo
          Elise Notzon
          Taylor Smithson
          DeAndre Wilson
        • 2013-2014 Award Recipients

          Christophe Bernier – Cross Country, Soccer, Track and Lacrosse
          Berkeley Brown – Cross Country, Tennis and Track
          Jonathan A. Clark – Lacrosse, Swimming and Cross Country 
          Steven Constantin – Football and Baseball
          Taylor Devlin – Volleyball, Basketball and Softball
          Keely Gomez – Cheerleading, Tennis, Soccer and Track
          Jay Cody Key – Soccer, Lacrosse and Football
          Falon Little – Cross Country, Track, Soccer and Swimming
          Chris Pietraszkiewicz – Cross Country and Track
          Wallace Schmuck – Football, Soccer and Baseball
          Chuy Suday – Football and Lacrosse
        • 2012-2013 Award Recipients

          Jose De Alba – Soccer and Lacrosse 
          Drew Fox – Football, Basketball and Baseball
          Daniel Gonzalez – Football and Track 
          Katie Hazzard – Cross Country, Soccer and Softball 
          Garrett Notzon – Football, Basketball and Baseball 
          Lunden Owens – Volleyball, Cheerleading and Soccer 
          Emily Schlosberg – Soccer and Track 
          Blake Smithson – Football, Soccer and Lacrosse 
          Cade West – Football, Soccer, Golf and Baseball
        • 2011-2012 Award Recipients

          Samantha Cox – Volleyball, Soccer and Softball 
          Alexander Hager – Cross Country, Swimming and Track 
          Celine Olivarez – Cheerleading 
          Rainier Osouli – Cheerleading 
          Kayla Riley – Volleyball, Soccer and Softball 
          Elizabeth Spencer – Volleyball and Basketball 
          Taylor Watts – Cheerleading 
          Shane Winter – Basketball and Lacrosse
        • 2010-2011 Award Recipients

          Issac Sandoval – Soccer and Lacrosse
          Stephanie Miles – Volleyball and Soccer
          Rachael Cawthon – Student Trainer, Basketball and Softball
          Carli Domenico – Cross Country and Soccer
          Gabriela Esquivel – Cross Country, Soccer and Track
          Dillion Lawler – Cross Country, Soccer and Track
          Spencer Romo – Football, Basketball and Lacrosse
          Sean Smith – Football, Soccer and Lacrosse 
          Jake Watts – Football, Basketball and Lacrosse
        • 2009-2010 Award Recipients

          Alex Grizzle – Volleyball and Soccer 
          John Rowdy Key – Football, Basketball and Lacrosse 
          Cheyenne Mangold – Cross Country, Soccer and Track 
          Emily Parke - Cheerleading 
          Austin Carr – Football, Basketball and Baseball 
          Alex Perotti – Football, Basketball and Baseball 
          Emily Richardson - Cheerleading 
          Paulina Roman - Cheerleading 
          Greg Soto – Football, Soccer and Lacrosse
        • 2008-2009 Award Recipients

          Christopher Cawthon – Football and Lacrosse 
          Hunter Cofoid – Soccer and Lacrosse 
          Katherine Rhodes – Basketball and Softball 
          Jessica Riley – Volleyball and Softball 
          Alexander Stewart – Basketball and Lacrosse 
          Michael Tawil – Football and Lacrosse
        • 2007-2008 Award Recipients

          Nick Bastoni – Cross Country and Soccer 
          Megan Hanson – Volleyball and Soccer 
          Dalton Kane – Football and Soccer 
          Robert Rhodes – Cross Country and Baseball
        • 2006-2007 Award Recipients

          Haile Daniels – Volleyball and Basketball 
          Paul Flanders – Football, Basketball and Lacrosse 
          Richie Foster – Cross Country and Soccer 
          Millie Freeman – Volleyball and Basketball 
          Kelsey McCarty – Volleyball and Soccer 
          Mallory Wersonske – Volleyball, Basketball and Softball
        • 2005-2006 Award Recipients

          Ashlyn Abell – Volleyball and Swimming 
          Susie Cabrera – Cheerleading and Tennis 
          Amanda Catalani – Cross Country and Soccer 
          Lauren Deuterman – Cross Country and Soccer 
          Emily Conrad – Volleyball and Basketball 
          Debbie Palacios – Soccer and Softball 
          Andy Heres - Cross Country, Soccer and Baseball 
          Brendan Nolan – Football and Lacrosse 
          Greg Schneid – Cross Country and Baseball 
          Braden Wersonske – Football, Basketball and Lacrosse
        • 2004-2005 Award Recipients

          Marc Domenico – Football and Baseball 
          A.J. Gutierrez – Football and Soccer 
          James McDonough – Football and Lacrosse 
          Grant Pruitt – Football and Golf 
          Sandy Reynolds – Soccer and Cheerleading 
          Rachael Taber – Cross Country, Swimming, and Cheerleading 
          Brandon Taylor – Football, Basketball and Baseball
         
        MISSION: TMI provides an exceptional education with values based on the teachings of Jesus Christ that challenge motivated students to develop their full potential in service and leadership.

        NOTICE OF NONDISCRIMINATORY POLICY AS TO STUDENTS
        Texas Military Institute (dba TMI Episcopal) admits students of any race, color, national and ethnic origin to all the rights, privileges, programs, and activities generally accorded or made available to students at the school. It does not discriminate on the basis of race, color, national and ethnic origin in administration of its educational policies, admissions policies, scholarship and loan programs, and athletic and other school-administered programs.
        TMI Episcopal
        20955 W. Tejas Trail
        San Antonio TX 78257
        phone (210) 698-7171
        fax (210) 698-0715

        • <ul id="bCzPU"></ul>